Перший урок у 1-
А класі 2016-2017 н.р.
Тема: «Це – наше і це – твоє!»
Мета: дати дітям перше поняття про школу, уявлення про правила для учнів, познайомити один з одним, формувати позитивну мотивацію навчання, інтерес до знань, уявлення про Батьківщину, її символи, розширювати знання про патріотизм;
розвивати мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, уважність, пізнавальний інтерес, комунікативні якості; збагачувати словниковий запас;
виховувати дружелюбність, позитивне ставлення одне до одного, дисциплінованість, почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, спонукати учнів до усвідомлення ними необхідності бути корисними своїй державі.
Обладнання: святково прикрашена дошка, державні символи, карта України, презентація, м’яка іграшка, магнітофон, коровай, подарунки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день, мої любі діти!
Ви прийшли нині в перший клас.
Вчитись будете і радіти,
І рости кожен день і час.
Школа двері для вас відкрила,
І запрошує вчитись вас,
Бо знання – це велика сила!
То ж навчайтеся! В добрий путь ы добрий час!
ІІ Основна частина.
1. Слово вчителя.
- Діти, сьогодні найрадісніший день – ви переступили поріг школи, переступили поріг Країни Знань. Кожного дня ми з вами будемо мандрувати по Країні Знань і будемо відкривати для себе щось нове, цікаве, захоплююче.
Усі жителі цієї країни носять почесне звання – учень, школяр. Школа із задоволенням прийняла вас у свою велику, шкільну сім’ю .Сьогодні народився ще один дружний, веселий клас - 1-А. Тому сьогодні ви почесні іменинники НВК 2. А хто знає, що є обов’язковим на будь – якому дні народженні?
Мета: дати дітям перше поняття про школу, уявлення про правила для учнів, познайомити один з одним, формувати позитивну мотивацію навчання, інтерес до знань, уявлення про Батьківщину, її символи, розширювати знання про патріотизм;
розвивати мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, уважність, пізнавальний інтерес, комунікативні якості; збагачувати словниковий запас;
виховувати дружелюбність, позитивне ставлення одне до одного, дисциплінованість, почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, спонукати учнів до усвідомлення ними необхідності бути корисними своїй державі.
Обладнання: святково прикрашена дошка, державні символи, карта України, презентація, м’яка іграшка, магнітофон, коровай, подарунки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день, мої любі діти!
Ви прийшли нині в перший клас.
Вчитись будете і радіти,
І рости кожен день і час.
Школа двері для вас відкрила,
І запрошує вчитись вас,
Бо знання – це велика сила!
То ж навчайтеся! В добрий путь ы добрий час!
ІІ Основна частина.
1. Слово вчителя.
- Діти, сьогодні найрадісніший день – ви переступили поріг школи, переступили поріг Країни Знань. Кожного дня ми з вами будемо мандрувати по Країні Знань і будемо відкривати для себе щось нове, цікаве, захоплююче.
Усі жителі цієї країни носять почесне звання – учень, школяр. Школа із задоволенням прийняла вас у свою велику, шкільну сім’ю .Сьогодні народився ще один дружний, веселий клас - 1-А. Тому сьогодні ви почесні іменинники НВК 2. А хто знає, що є обов’язковим на будь – якому дні народженні?
- Так, правильно. На будь-якому дні народженні є подарунки,
веселі, повчальні та корисні ігри і звичайно - святковий торт.
2. Гра «Знайомство»
- Оскільки
наш клас сьогодні народжується і ми стаємо великою, міцною, дружною сім’єю, то
маємо знати один одного. Тому ми зараз познайомимося. А допоможе нам у цьому
цей пухнастий, білий гість – Зайчик. Я
розпочну, а далі ви «ланцюжком» , по черзі, будете передавати Зайчика один
одному і називати своє ім’я.
- Ось ми з вами й познайомились. І якщо ми з вами так само весело і дружно будемо долати всі незгоди і радіти успіхам кожного, як це було при знайомстів, то наше шкільне життя буде світлим і радісним, цікавим і незабутнім.
- Ось ми з вами й познайомились. І якщо ми з вами так само весело і дружно будемо долати всі незгоди і радіти успіхам кожного, як це було при знайомстів, то наше шкільне життя буде світлим і радісним, цікавим і незабутнім.
«Ми всі – одна сім’я,
Неповторні - ти і я,
Будемо всі дружити,
В мирі і злагоді жити».
3. Презентація школи.
Неповторні - ти і я,
Будемо всі дружити,
В мирі і злагоді жити».
3. Презентація школи.
- Наша школа. Яка
вона прекрасна, простора. По її коридорах ходить фея Наука і дарує дітям
не лише знання, а й терпіння, доброту, уміння дружити, допомагати,бути охайним
та ввічливим.
- Школа! У кожного вона своя, така знайома,
така рідна, що сміливо можеш із заплющеними очима по ній пройти. Звичайно це
можна зробити, якщо ви тут навчаєтеся декілька років. Ми ж лише починаємо вчитися
у НВК №2 . Зараз ми здійснемо невеличку уявну подорож по нашій школі.
Презентація
«Наша школа НВК №2».(читає учитель)
Увага! Увага! Увага
усі!
Ми нашу мандрівку
розпочали!
Ця мандрівка непроста
Корисна й повчальна вона.
Бо школу будемо вивчати,
Щоб усе про неї знати.
Ось до холу ми зайшли,
Статут ми тут побачили.
Герб, що завжди прославля,
Рідну школу НВК.
(зображення холу)
Ну а далі – це дива
Вчителька нас повела
В теплий, світлий, гарний клас,
Він давно чекав на вас.
Парти тут у 3 ряди,
Гарні та нові книжки.
Дошка, крейда, алфавіт,
Все, щоб нас малих учить.
І читати, і писати, і про все на світі знати.
(класна кімната)
В дитсадку з самого ранку
Ми всі звикли до сніданку.
А щоб в школі ситим бути
І про голод нам забути
Ми в їдальню всі йдемо
Страви тут смачні їмо.
(зображення їдальні)
5 уроків ми сиділи І читали і ліпили
Малювали, рахували та ще й літери писали.
Ми стомились, бо малі
І прямісінько пішли
Ми в кімнату, де заснули
І про все-усе забули.
Ця кімната не проста
Зветься спальнею вона.
( зображення спальні)
Дуже любим о співати
Музику слухати, на інструментах грати.
Допоможе нам у цьому
Клас музичний, річ відома.
(клас музики)
У спортзал ми всі йдемо
Вправи різні робимо.
По стінці лазимо, м’ячиком граємо,
Своє здоровя зберігаємо.
(спортивний зал)
Щоб про все на світі знати,
Різні книжечки читати,
В кабінет ми всі йдемо,
Що бібліотекою звемо.
(зображення бібліотеки)
Та школа в нас велика
Багато кабінетів в ній,
Ми будем поступово їх вивчати,
Навчаючись у ній.
- Оскільки є школа велика і щоб в ній не заблукати ми будемо користуватися
ось цією картою подорожі, яку нам на день народження подарували учні 5 класу.
( Показую карту подорожі)
4. Загадки про шкільне приладдя.
- А що в школі ви гарно вчилися, уміло здобували знання, потрібні
помічники. Які саме? На це питання ви відповісте, відгадавши загадки.
Хто скликає на
урок?
То дзвенить
шкільний … (дзвінок)
Буває в лінію й в
клітинку,
У ньому пише кожна
дитинка … (зошит)
Язика не має, а
всіх навчає … (книга)
Спокою вона не
знає, дітям креслить помогає.
Різні лінії,
фігури, щоб прямими вони були…(лінійка)
Виводить букви і
слова ота цікава штучка.
В руці виблискує
здаля нова, гарненька ручка … (ручка)
Довгі палички кругленькі,
сині, жовті, червоненькі.
На папері походили,
кольори свої лишили.
Звуться палички оці
кольорові …(олівці).
-
А
куди ми будемо складати шкільне приладдя? (Показую
на дошці)
-
А
що ще ми можемо покласти до нашого портфелика?
Ой
які ж ви молодці. Загадки відгадали всі.
Усі уважні та кмітливі, тож будьте ви
завжди такими.
ІІІ. Динамічна пауза.
- Ви втомилися сидіти. На дні народжені обов’язково є музичні розваги. Ми
також трішки відпочинемо і потанцюємо.
- Підніміться усі, стань зручно і повторюйте за мною усі рухи.
( Виконуємо рухи під
музику «Мова єднання» К.Бужинська)
5. Розповідь про Україну.
- Діти, сьогодні ми стали єдиною шкільною родиною. Але в кожного з нас є своя родина-сім’я, свої мама і тато, бабуся й дідусь. Усі маленькі родини об’єднуються у велику родину, яка зветься Україною, нашою Батьківщиною, а ми з вами - українці.
У всьому світі – кожен знає –
Батьківщина лиш одна є.
І в нас вона одна–єдина.
Це наша славна Україна.
- Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій і мальовничій землі. (Показую карту України)
- Україна – це наша держава. Ви – українці, її маленькі сини й дочки. Україна – це теплота наших осель, ваша сім’я, це наша рідна українська мова. Україна – це багата природа, високі гори, зелені ліси, бурхливі води. Україна – це красиві міста і мальовничі села. Все, що нас оточує, - це все наше, все – твоє.
5. Розповідь про Україну.
- Діти, сьогодні ми стали єдиною шкільною родиною. Але в кожного з нас є своя родина-сім’я, свої мама і тато, бабуся й дідусь. Усі маленькі родини об’єднуються у велику родину, яка зветься Україною, нашою Батьківщиною, а ми з вами - українці.
У всьому світі – кожен знає –
Батьківщина лиш одна є.
І в нас вона одна–єдина.
Це наша славна Україна.
- Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій і мальовничій землі. (Показую карту України)
- Україна – це наша держава. Ви – українці, її маленькі сини й дочки. Україна – це теплота наших осель, ваша сім’я, це наша рідна українська мова. Україна – це багата природа, високі гори, зелені ліси, бурхливі води. Україна – це красиві міста і мальовничі села. Все, що нас оточує, - це все наше, все – твоє.
6. Відеоролик « Це все моя Україна».
7. Знайомство із символікою України.
- Наша Україна цього року також святкувала свій день народження, а виповнилося їй уже 25 років.
- У кожної держави є свої символи. Свої державні символи має і наша Україна.
- Наша Україна цього року також святкувала свій день народження, а виповнилося їй уже 25 років.
- У кожної держави є свої символи. Свої державні символи має і наша Україна.
-
Чи знаєте ви символи нашої держави?
- Які кольори має наш прапор? Що вони символізують?
Із блакиті й колосків
В небі прапор наш розцвів,
Увібрав він синє небо
В золотисту пору жнив.
(Неллі Бондаренко) (Демонструю прапор на дошці)
- А яке слово можна прочитати, дивлячись на наш Тризуб?
- Які кольори має наш прапор? Що вони символізують?
Із блакиті й колосків
В небі прапор наш розцвів,
Увібрав він синє небо
В золотисту пору жнив.
(Неллі Бондаренко) (Демонструю прапор на дошці)
- А яке слово можна прочитати, дивлячись на наш Тризуб?
-
Ще тризуб символізує єдність
української сім’ї.
Тризуб – немов сім’я
єдина,
Де
всі живуть у мирі і любові
На Україні вольній,
новій.
-
А ще кожна держава має свою урочисту
пісню – гімн.
- Коли співають урочисту пісню – Гімн України? Як він називається?
- Коли співають урочисту пісню – Гімн України? Як він називається?
-
Яке місто є столицею України?
- У кожної країни є ще і народні символи. У росіян це берізка, у канадців – клен. А у нас – українців – верба і тополя, калина і барвінок, лелека над батьківською хатою, хліб на вишитому рушнику, барвистий віночок, трембіта і кобза. Це все – наше, все – твоє!
- Справжній патріот знає свою рідну мову.
Буква до букви —
І виникло слово.
Слово до слова —
Звучить рідна мова.
(І. Січовик)
- Справжній патріот України прагне знати традиції свого народу, його культуру й історію країни. Про все це ви дізнаєтеся на уроках у школі. Адже все це – наше, все – твоє!
- А ще справжній патріот розвиває свої здібності і таланти, щоб Україна могла пишатися ним. Треба гартувати своє тіло і волю, бути міцним і витривалим, щоб захищати, розвивати, будувати свою Батьківщину.
- А ще кожен школяр – патріот повинен бути добрим, чуйним, працелюбним, допомагати іншим людям.
- Під час навчання у школі ми з вами познайомимося з мальовничими куточками нашої держави, полинемо в далеке історичне минуле і спробуємо зазирнути у майбутнє, відвідаємо багато цікавих місць та познайомимося зі славетними українцями, які відкрили ім’я України усьому світові, показали її багаті таланти та свободолюбивий дух.
Бережіть свою Батьківщину, любіть свій рідний край, бережіть природу, прикрасьте нашу країну своїми добрими вчинками, щоб і ваше ім’я, ймення вашого роду звучало у віках лише з добрим словом.
8. Клятва першокласника.
- А тепер, дітки, давайте дамо обіцянку-клятву, як ми будемо навчатися у школі, трудитися, здобувати знання і прославляти нашу Неньку - Україну. Всаньте, поверніться до своїх рідних. Повторюйте разом зі мною:
1. Обіцяєм не лінитись,
добросовісно учитись.
Рано з сонечком вставати,
щоб у школу не проспати.
2.Не хвилюйся вся рідня,
будем вчитися щодня.
Ми ж бо вас не підведем –
в школу з радістю підем!
3.Вчитись будемо сумлінно
і поводитись відмінно,
Щоб батьки могли радіти,
що такі в них гарні діти.
- Тепер ви першокласники. Щодня приходитимете до школи Вона для вас стане рідною.
- У кожної країни є ще і народні символи. У росіян це берізка, у канадців – клен. А у нас – українців – верба і тополя, калина і барвінок, лелека над батьківською хатою, хліб на вишитому рушнику, барвистий віночок, трембіта і кобза. Це все – наше, все – твоє!
- Справжній патріот знає свою рідну мову.
Буква до букви —
І виникло слово.
Слово до слова —
Звучить рідна мова.
(І. Січовик)
- Справжній патріот України прагне знати традиції свого народу, його культуру й історію країни. Про все це ви дізнаєтеся на уроках у школі. Адже все це – наше, все – твоє!
- А ще справжній патріот розвиває свої здібності і таланти, щоб Україна могла пишатися ним. Треба гартувати своє тіло і волю, бути міцним і витривалим, щоб захищати, розвивати, будувати свою Батьківщину.
- А ще кожен школяр – патріот повинен бути добрим, чуйним, працелюбним, допомагати іншим людям.
- Під час навчання у школі ми з вами познайомимося з мальовничими куточками нашої держави, полинемо в далеке історичне минуле і спробуємо зазирнути у майбутнє, відвідаємо багато цікавих місць та познайомимося зі славетними українцями, які відкрили ім’я України усьому світові, показали її багаті таланти та свободолюбивий дух.
Бережіть свою Батьківщину, любіть свій рідний край, бережіть природу, прикрасьте нашу країну своїми добрими вчинками, щоб і ваше ім’я, ймення вашого роду звучало у віках лише з добрим словом.
8. Клятва першокласника.
- А тепер, дітки, давайте дамо обіцянку-клятву, як ми будемо навчатися у школі, трудитися, здобувати знання і прославляти нашу Неньку - Україну. Всаньте, поверніться до своїх рідних. Повторюйте разом зі мною:
1. Обіцяєм не лінитись,
добросовісно учитись.
Рано з сонечком вставати,
щоб у школу не проспати.
2.Не хвилюйся вся рідня,
будем вчитися щодня.
Ми ж бо вас не підведем –
в школу з радістю підем!
3.Вчитись будемо сумлінно
і поводитись відмінно,
Щоб батьки могли радіти,
що такі в них гарні діти.
- Тепер ви першокласники. Щодня приходитимете до школи Вона для вас стане рідною.
У добрий час,
мої любі першокласники! Учіться наполегливо! Не бійтеся труднощів! Долайте їх з
честю! Нехай засвітяться нові промінчики добра і любові, збудуться в
майбутньому ваші світлі сонячні мрії. А допоможутььвам у цьому ось ці подарунки. (роздаю)
-
Сьогодні народився наш клас! А без чого не
буває день народження? Звичайно без іменинного коровая. Ще з давніх часів на Україні існував цей гарний
звичай, який зберігся і до нашого часу – дарувати при народженні хліб на
рушничку. Щоб дорога була щасливою.
(Тато ріже коровай, я – роздаю дітям під музику).
IV. Підсумок уроку. Метод «Інтерв’ю”
- Ось і добіг до кінця наш перший урок.
- Що вам сподобалося на уроці? Що запам’яталося?
-
Яке шкільне приладдя допомагає
школяреві вчитися?
- В якій державі ми живемо?
- В якій державі ми живемо?
-
Які символи має?
-
Що означають кольори прапора?
А що означає тризуб?- Кого можна назвати патріотом України?
- Що для цього треба робити?
- Вітаю всіх із початком першого навчального року, дорогі мої діти і батьки.
- Я буду щасливою щоранку бачити ваші радісні оченята і привітну усмішку. Бажаю, щоб доріжка знань, на яку ми сьогодні із вами ступили, була рівною, цікавою, радісною, чистою, ясною. Хай вам щастить! Бажаю всього найкращого вашим родинам!
Немає коментарів:
Дописати коментар