вівторок, 17 листопада 2020 р.

Звуке [в], позначення його буквами Вв.

 

Тема: Звуке [в], позначення його буквами Вв. Читання складів, слів з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з буквами Вв, її назвою та звуковим значенням, навчити вимовляти звук в , визначати звук в у різних позиціях слова, читати цю букву в складах і словах; дати уявлення про особові займенники він, вона, воно, вони (без уживання термінів); вчити правильно й доречно вживати їх у мовленні; розвивати зв’язне мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати їх працелюбність.

Обладнання:

Хід уроку

І. Організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

  1. Мовленнєва розминка:

  1. Вправи для язичка, губ:

- вправа « задуваємо свчку»

- вправа «коник»

- вправа « вверх-вниз, вліво-вправо»

2) Розспівка складів: лі ле ла ло лу ( регулюючі силу голосу)

3) Гра « На хвилі»


4) Гра « Буква - звуки»

Показую картинку. Учні називають букву, які звуки або звук позначає.

2. Гра «Буква заблукала»

А Н У І О И Л Н І М

- Назвіть, яка буква зайва в першому рядку? Чому?

- Назвіть яка буква лишня в другому рядку? Чому?

3. Читання слів і складів з вивченими буквами

- У чарівному осінньому лісі, де червоніють ягоди калини та горобини, якими так люблять ласувати барвисті снігурі, живе маленький павучок.

Павучок одної днинки

Виткав срібну павутинку,

А на ній — ну от дива! —

Букви, і склади, й слова!

Дітки, ви часу не гайте,

Їх швиденько прочитайте!

  • Прочитаємо склади (слова) луною.

  • Прочитаємо склади (слова) хором.

А А

О У

М У Н О

И І

І И

нам Ніна

ану Інна

нумо Наум

4. Читання складових таблиць ( індивідуальні картки)


А

О

У

И

І

Е

М

ма

мо

му

ми

мі

ме

Н

на

но

ну

ни

ні

не

Л

ла

ло

лу

ли

лі

ле

С

са

со

су

си

сі

се

К

ка

ко

ку

ки

кі

ке


ІІІ. Оголошення теми уроку

- Послухайте вірш і скажіть, які слова в ньому зустрічаються найчастіше.

Вишні високо висіли, Стали вишні соковиті:

Вранці роси вони пили, «Поласуйте нами, діти!»

- Сьогодні ми працюватимемо над звуком [в], дізнаємося якими буквами він позначається.

IV. Робота над новим матеріалом.

1. Спостереження за вимовою звука [в].

- Стулені губи витягуємо вперед і поштовхом повітря з голосом швидко розкриваємо їх.

- Вимовте цей звук. Який це звук голосний чи приголосний?

- Доведіть що він приголосний.

2. Гра «Упіймай слова зі звуком [в]»

- Я читатиму вірш, якщо ви в словах чутимете звук в, то плескаєте в долоні, якщо ні, то не плескаєте.

Дуже радий восьминіг, що у нього вісім ніг.

Він у штиль і у негоду легко горне ними воду.

А була б лиш пара ніг – вмить стомився б восьминіг. (6)

3.Гра « Підбери слова»

Учні називають слова, де чути звук в.

4. Ознайомлення з буквою Вв

- Звук [в,в] позначається буквами Вв.

- Розгляньте велику і малу букви Вв, чим вони відрізняються?

- На що схожа буква в?

5. Розучування вірша напам’ять

Буква «В» така цікава:

Стовпчик вверх, дві дужки справа.

В алфавіті так живе

Всім потрібна буква «В».

V. Динамічна пауза

VІ. Робота з Букварем ( с.74 - 75)

1. Гра « Що робить буква в»

2. Читання складів з Читалочкою:

- читання хором - читання хлопчики – дівчатка

- читання слів - луною, хором, ланцюжком

  • Назвіть трискладові слова.

  • Назвіть слова, до який ми можемо поставити питання хто?

  • Виконайте звуковий аналіз слова вільха, вишні.

Динамічна пауза

  1. Читання чистомовки з Щебетунчиком

  2. Робота в зошиті ( виконання звук.аналізу, творча робота « Оживи букву»).

VIІ. Підсумок уроку

  • Яку нову букву вивчали?

  • Який звук вона позначає?

  • Які слова з цим звуком ви запам’ятали?

Немає коментарів:

Дописати коментар