понеділок, 23 листопада 2020 р.

Тема 1. Звук [п], позначення його буквами Пп. Читання складів, слів з ними, читання речень, невеликих текстів. Тема 2. Письмо рядкової букви п.

 

Тема. Звук [п], позначення його буквами Пп. Читання складів, слів з ними, читання речень, невеликих текстів

Мета: закріпити артикуляцію звуків [п], [п]; ознайомити учнів із буквою П п; навчати дітей визначати ці звуки у словах; розвивати вміння утворювати та читати склади з буквою П п злиттям із буквами, що позначають голосні звуки; закріплювати читацькі навички; виховувати чуйне, турботливе ставлення до рідних людей.

Хід уроку

І. Організаційнй момент (Перевірка готовності учнів до уроку)

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1) Дихальні вправи

* пір’їнку здуємо * називаємо голосні на видиху а о у е и і

* понюхаємо конвалію * задування січки * маятник

2) Постановка мовного апарату «Щоб ротик був слухняним»

- Пропоную вам вирушити в подорож. Сядемо на пароплав і попливемо морем.

- Ось ми допливли до пристані і кажемо: УУУУУ;

- А тепер пересядемо на потяг і поїдемо: ЧУХ, ЧУХ, ЧУХ.

- Пересядемо на мотоцикл і поїдемо далі: Р-Р-Р-Р.

- Дуже захотілося ще й на конику поскакати: ЦОК-ЦОК-ЦОК.

- Потім пересіли на велосипеди: ДЗІНЬ-ДЗІНЬ-ДЗІНЬ.

3). Співаємо склади ві ве ва во ву

2. Гра «Слова розсипалися»

- Кого зображено на малюнках? (сокіл, кавун, слон)

- Складіть ці слова із букв і розмістіть їх під відповідними малюнками (одинь учень біля дошки, інші в зошиті)

3. Гра «Буква - звук» (Повторюємо вивчені букви та звуки, аналізуємо їх)

4.Читання складових таблиць ( за індивідуальними картками)

ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

- Відгадайте загадку

Вилізають на нього опеньки,

Та не сердиться зовсім старенький. (Пень)

- Виконаємо звуковий аналіз слова пень.

- Який перший звук у цьому слові?

- Сьогодні на уроці ми працюватимемо над звуком [п] і дізнаємося якою буквою він позначається. Будемо вчитися читати склади та слова з цієї буквою. А ще ви послухаєте дуже цікавий віршик про одного грайливого малюка.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Слухання віршика Л. Біленької «Павлик грався у пісочку». Виділення звуків [п], [п′].

Павлик грався у пісочку,
На піщаному горбочку,
Пік пампушки і паски,
І пухкенькі пиріжки.
Пік для півника, для пташки,
Що сиділа на піддашку.
Павлик пекар і пічник,
Заповзятий трудівник.

2.Запитання та завдання за текстом

Послухайте вірш і скажіть, про кого розповідається у віршику?

Де грався Павлик?

Що робив малюк?

Назвіть піщані «страви», які «пік» хлопчик Павлик.

Які професії згадуються у віршику?

Повторіть слова чітко та виразно: Павлик, пісочниця, пампушки, паски, пиріжки, пекар, пічник.

Які звуки починають ці слова? (Звуки [п] та [п].)

Які ще слова є у віршику, що починаються на твердий приголосний звук [п] або м’який [п]? (Півник, пташка, пісочок…)

Чи є ці звуки у словах хлопчик, заповзятий? Де вони розташовані в цих словах? (Усередині слова.)

2. Артикуляція звуків [п], [п′].

- Вимовіть ще раз ці звуки.

- Під час їх вимовляння губи спочатку щільно стиснуті, а потім різко розкриваються, випускаючи повітря. Звуки звучать глухо, дуже голосно вимовити їх неможливо.

3. Гра «Твердий чи м’який звук?»

- Я читатиму вам слова, якщо звук м’який ви присідаєте, якщо твердий, стоїте.

Словесний матеріал для гри: піч, полиця, пилка, парубок, мавпа, копійка, сопілка, запис, трап.

4. Ознайомлення з буквою П п.

- Два приголосних звуки, [п] та [п′], на письмі позначаються буквою П п.

- послухайте вірш і скажіть на що схожа буква П.

Літера П п — як міст на двох підпорах,

Під ним пливе повільно пароплав,

А зверху — потяг пасажирський скоро,

Подаючи гудок, пробіг-промчав.

- На що вам схожа буква Пп.

- Порівняйте велику і малу Пп. Чим вони відрізхня.ться?

5. Робота з Букварем (с.78 - 79).

1) Читання складів за променевими таблицями (Диференційовано)

2) Читання слів за схемою (Ланцюжком

3) Читання тексту « Ми у селі»

6.Робота в зошиті

1) виконання звукового аналізу слів

2) Написання малої букви п

3) Складання речень та запис схемами у зошити.

ІV. Підсумок уроку

Запитання та завдання для учнів

Із якою буквою ви сьогодні познайомилися?

Скільки звуків позначає ця літера? Назвіть їх.

Розкажіть, на що схожа буква П п?

Які нові слова з цією буквою ми сьогодні прочитали?

Які ще слова з літерою П п ви можете назвати?








Тема. Письмо рядкової букви п.

Мета: навчати учнів писати малу букву п,склади і слова з нею; формувати навички звукового, складового, звуко-буквеного аналізу слів; розвивати вміння спостерігати, спів ставляти; виховувати любо до народних традицій.

Хід уроку

І. Організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда за матеріалами уроку читання

Назвіть букву, яку ми вивчили на уроці читання. Розкажіть, які звуки позначає літера П п.

Наведіть приклади слів, у яких п позначає твердий [п], і слів, у яких вона позначає м’який [п’].

Чим відрізняються одна від одної мала друковані та рукописні букви п?

Покажіть, де записані ці літери на сторінці прописів.

  1. Робота з зошитом

  • - Хто зображений на малюнку?

  • - Що роблять діти?

  • - Що робить хлопчик? А дівчинка?

  • - Хто зображений внизу аркуша?

ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

- Як ви вже, мабуть, здогадалися, на сьогоднішньому уроці письма ми познайомимося з писаною малою літерою п. А нашим помічником сьогодні буде папуга Петрусь.

ІІІ. В ивчення нового матеріалу

1. Графічний аналіз малої букви п

- Із яких елементів складається мала писана літера п? (Це два елементи: похила паличка та похила паличка із заокругленнями вгорі та внизу.)

- Яка ще мала буква починається похилою паличкою? (Мала н.)

2. Пояснення написання малоїлітеи п з демонстрацією на дошці.

- Починаємо писати від верхньої рядкової лінії пряму похилу паличку. Не відриваючи руки пвертаємо вгору по тій самій лінії. Потім трохи вище середини отриманої палички робимо відхилення праворуч, пишемо другий елемент, який заокруглюємо під верхньою рядковою лінією праворуч, і ведемо паличку вниз, яку заокруглюємо біля нижньої рядкової лінії праворуч. Закінчуємо писати на середині робочого рядка. «раз-і, два-і».

(пишкмо в повітрі, потім в зошиті, коментуючи)

3. Письмо буквосполучень.

- Петрусь нам приніс предмети. Назвіть їх? (Парасолька, павук, папуга, плаття, апельсин, плуг, пуголовок)

- Прочитайте перше буквосполучення у зошиті.

- Оберіть предмети в назвах яких є ці буквосполучення.

- Яке з’єднання букви п і л?

- Як пишемо відривно чи безвідривно? (Аналогічно з буквосполученнями пі, пе)

4. Письмо слів півник, пил, папка, пісок

- Петрусь має менших братиків і сестричок курчат, а що він любить з ними робити прочитайте в зошиті. (Аналіз з’єднань слова пасли, написання в зошит коментовано)

5. Письмо речень з коментарем.

У Лесі пенал. У мене папка. Он півник.

IV. Підсумок уроку

Гра «Завершуємо думку»

Сьогодні на уроці ми дізналися, як пишеться…

Ми навчилися писати…

Друковані мала й велика букви П, п відрізняються одна від одної лише

Мала п складається з елементів.

Під час уроку мені найбільше сподобалося

Немає коментарів:

Дописати коментар