середа, 24 листопада 2021 р.

Урок математики

 

Тема. Таблиця додавання числа 6 (с. 30). Табличне додавання і віднімання з переходом через десяток.

Мета. Дидактична. Ознайомити учнів з новими випадками таблиці додавання числа 6. Формувати навички швидких методів знаходження значень виразів у випадках, коли в обчисленнях є перехід через десяток.

Розвивальна. Розвивати пам'ять, логічне мислення, кмітливість.

Виховна. Виховувати вміння висловлювати свою думку чітко і коротко, виховувати інтерес до задач, дисциплінованість.

Засоби навчання. Підручник, зошит з друкованою основою, світлофорики, записи на дошці для гри «Хто швидше досягне вершини?», прапорець.

Перебіг уроку

І. Організаційна частина.

1. Емоційне налаштування.

Ось і дзвоник дав сигнал

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо

і урок розпочинаймо!

На уроці треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

Повні відповіді дати.

Створення емоційного настрою.

– Посміхніться один одному і скажіть на девіз класу:

 У нас немає ти, у нас немає ю.

Ми єдиний клас, ми одна сім'я.

        Які асоціації у вас із словом “сім'я”?

 

 

сім'я

 

        Так. І ми також маємо працювати, допомагати, поважати, підтримувати один одного, як члени великої працьовитої сімї.

        В природі всі живі істоти мають сімю. Ми сьогодні будемо працювати як одна із таких сімей. А яка саме дізнаєтеся, відгадавши загадку.

 Ця маленька трудівниця
Мед збирає як годиться:
Все у вулик, все у соти,
 Не цурається роботи!
        (Бджола)

        Так. Це — бджола. На англ.мові бджола — бііі.

        Скільки букв у слові? ( 6букв, 5 звуків)

        На скільки більше букв, ніж звуків? ( На одну)

        Скільки складів у слові бджола? ( 1 склад)

        А як називається сімя бджіл? ( Рій)

Медоносні бджоли живуть сім’ями, що складаються з декількох тисяч особин. Бджола за межами сім’ї не може довго жити і гине. В сильних сім’ях медоносних бджіл серед літа нараховується 50—70 тис. особин.

        Сьогодні ми з вами будемо такими ж працьовитими, дружніми, відповідальними, як бджіли.

        Кожна сімя має свої певні правила. У бджілок також вони є. Які саме ми дізнаємося протягом уроку.

        Отож, часу не гаймо до виконання завдань приступаймо.

ІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

1. Бліц — опитування з м'ячем.  Гра “ Подума і скажи ”

         Скільки є цифр? Назвіть їх.

          Скільки чисел можна записати за допомого цих чисел?

         Які розряди має двоцифрове число?

         Які числа парні? А які круглі?

         Як знайти невідомий доданок?

         Як знайти невідоме зменшуване?

         Що означає “ знайти суму чисел”? Різницю чисел?

         Що потрібно зробити, щоб порівняти два числа?

         Що означає “ зменшити на 4”? А “ збіьшити на 5”?

- Отже, ми повторили з вами основні правила, які нам необхідні для виконання подальших завдань. Ми можемо ознайомитися із першим правилом бджолиної сімї. ( Учень вибирає правило, читає його і вивішує на плакат із квітами !!!!!!!)

2. Каліграфічна хвилинка.

- Яке сьогодні число?

         Так, 27 жовтня. За допомогою яких цифр ми записуємо число 27?

         Отож, сьогодні ми повторимо написання цифер 2 та 7. нагадую, цифра 2 пишеться ....., цифра 7 пишеться ....( Пишемо по 3 зразки кожної цифри)

3. Математичне лото.

1 учень крутить бараба, виймає бочечку, називає число, а решта — записують в зошиті.

         Прочитаймо усі числа. Обведіть круглі числа, непарні підкресліть 1 рисочкою.

         Ми виконали ще одне завдання. Можемо дізнатися наступне правило бджіл.

        А чи знаєте ви, що:

        бджолина сім'я може зібрати в день 5-10 кг меду (10-20 кг нектару).

4. Усні обчислення.

1) Гра “ Вірю - невірю”

— Істинні чи хибні висловлювання (учні сигналізують світлофориками)?

·    Сума чисел 8 і 3 дорівнює 11.                  так

·    Різниця чисел 12 і 2 дорівнює 9.              ні

·    Усі сторони квадрата мають однакову довжину.                                                                      так

·    Число 9 більше, ніж число 6, на 4.            ні

·    Якщо до 1 додати 0, то одержимо 10.       ні

— Коли Софійка прочитала 8 сторінок книжки, їй залишилося прочитати ще 10 сторінок. У Софії було 18 книжок.? Так

- Ми виконали наступне завдання і можемо дізнатися наступне правило бджілок.

 А ви знали, що бджоли поширені на всіх материках, крім Антарктиди. ( Демонструю на карті світу!!!!)

У світі існує близько 21 тисячі видів бджіл. Це єдині комахи в світі, які виробляють продукт, споживаний людиною.

- Які продукти бджіл споживає людина?

       В яких галузях життя можна використовувати мед? Косметика, ліки, випічка)

     А де можна взяти мед і продукти з медом?

За день бджола може відвідати 5-7 тисяч квіток. Відстань від Землі до Місяця дорівнює шляху, який пролітає одна бджола під час медозбору. 

5. Математичний диктант ( Лариса Миколаївна)

 

 

 

 

 

 

 

 


Відповіді:   73   10   99  13   12   7    6     35     34

Я — працюю з Ромою та Владиком за картками

     Бджоли як спортсмени, витривалі, сильні, міцні. Щоб і ми були таки зробимр розминку.

Динамічна пауза “ Жу — жу — жу маленька бджілка”

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення нового матеріалу.

Гра “ 1 — 2 -3 таблицю повтори”

На дошці таблиця додавання 6 чисел 1 — 4.

         Чи закінчення наша таблиця додавання? Чому?

         Сьогодні на уроці будемо продовжувати вивчати додавання числа 6 з переходом через десяток.

Проводиться за вправами 1 і 2.

Записую приклади, учні допомагають розкласти другий доданок на зручні числа. Дописую таблицю.

        Давайте хором прочитаємо її.

        Ми виконали ще одне завдання і познайомимося з наступним правилом бджолиної сімї.

У бджіл по п’ять очей і в силу особливостей свого зору вони найкраще бачать квіти синього, білого і жовтого кольорів. А ще ці комахи здатні підняти вагу, що перевищує її власну в 30-40 разів, приблизно як мураха.

        А як правильно мають спілкуватися люди, які знаходяться на природі?

        Чому саме так?

Закріплення нового матеріалу.

1.Вправа 3.

1-2 колонка з коментарем, 3 — 4 самостійно. Перевіряємо разом

2. Робота в групах (диференційовано)

І група (самостійно)  Картка 1              2-3 ряд

5+7+20=                     6+8+50=

6+7+30=                     6+9+70=

ІІ група (самостійно)       Картка 2       1-4 ряд

5 + 6         8+6           7 + 5

7 + 6         9 + 6         9 + 5

                                                    Перевіряю фронтально !!!!!

Решта — біля дошки зі мною.

3.            Гра з кубиками ЛЕГО

За презентацією учні обчислюють приклади і показують правильну відповідь.

        Ми виконали ще одне завдання і познайомимося з наступним правилом бджолиної сімї.

 

Задача

1 бджілка принесла за день 6 кг меду, 2 бджола — 7 кг меду. Скільки всього меду назбирали 2 бджоли?

 

Звернути увагу на охорону бджіл

Підсумок уроку

Вправа “ Не закінчене речення”






Немає коментарів:

Дописати коментар