понеділок, 7 грудня 2020 р.

Додавання і віднімання на основі складу числа 10

 

Тема. Додавання і віднімання на основі складу числа 10. Доповнення рівностей. Розпізнавання геометричних фігур

Мета. Ознайомити учнів із складом числа 10; закріпити знання усної нумерації чисел першого десятка, порівнювати числові вирази, розпізнавати геометричні фігури; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати старанність, любов до природи.

Обладнання: засоби ІКТ, картки, лінійка.

Хід уроку

  1. Організація класу

  2. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

* лічимо від 1 до 10та від 10 до 1

* Гра « Кордон» ( лічимо, н-д,від 3 до 7, від8 до 4 і т.д.)

2. Гра « 1 – 2 -3 сусіда числа назви» ( Показую картку з числом, учні називають сусідів)

3. Розв’язання веселих задач

Швидко їде Федя на велосипеді,

А за ним — ще 7 хлоп’ят.

Скільки хлопців їде в сад? (8)

Каже мати квочка:

«В мене 5 синочки

І чотири дочки».

Скільки ж діточок у квочки? (9)

У садок до годівниці

Прилетіли 2 синиці.

Потім — ще 4 птиці.

Скільки птиць на годівниці? (6)

4. Гра «Засели будиночок»

На дошці — будинок, в яких є пусті віконця. Діти повинні вставити відповідні картки з числами. Повторюємо склад числа 10.

5. Яке число пропущено.

На автобусі числа. Вставити пропущені.

6. Робота з монетами

- Назвіть зображені монети. (1коп., 1коп., 1коп., 2коп., 2коп., 5коп., 5коп., 10коп.).

- Які монети слід взяти, щоб отримати 10 копійок? (1коп., 1коп.,1коп, 2коп., 5коп.; 1коп., 2коп., 2коп., 5коп.; 5коп., 5коп; 10коп.).

(На дошці прикріплені зразки монеті учні за допомогою зразків утворюють варіанти складу 10)

IIІ. Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота зпідручником (с. 55)

  1. Розв’язання прикладів « ланцюжком»

  2. Гра « Встав знак»

  3. Логічне завдання « Скільки трикутників»

V. Фізкультхвилинка для пальчиків, очей.

4.Робота в зошитиі.

1. Каліграфічна хвилинка. Написання цифр 10.

2. Складання рівностей. ( З рівності на додавання скласти 2 рівності на віднімання)

3. Вимірюємо довжину відрізків.

3. Гра « Бджілки»

V. Підсумки уроку

- Склад якого числа повторювали?












Немає коментарів:

Дописати коментар