вівторок, 15 грудня 2020 р.

Тема. Звук [й], позначення його буквами Йй. Читання складів і слів з ними. Читання оповідання «Дрізд і дятел» за Е. Шимом

 

Тема. Звук [й], позначення його буквами Йй. Читання складів і слів з ними. Читання оповідання «Дрізд і дятел» за Е. Шимом

Мета: ознайомити учнів із буквою Йй, її назвою та звуковим значенням; закріплювати у дітей розуміння звуко-буквених співвідношень в українській мові; розвивати артикуляційно-слухові відчуття, вміння розрізняти тверді і м’які приголосні звуки; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

І. Організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Мовленнєва розминка

1) Дихальні вправи

* пір’їнку здуємо * називаємо голосні на видиху а о у е и і

* понюхаємо конвалію * задування січки * маятник

2) Постановка мовного апарату «Щоб ротик був слухняним»

- Пропоную вам вирушити в подорож. Сядемо на пароплав і попливемо морем.

- Ось ми допливли до пристані і кажемо: УУУУУ;

- А тепер пересядемо на потяг і поїдемо: ЧУХ, ЧУХ, ЧУХ.

- Пересядемо на мотоцикл і поїдемо далі: Р-Р-Р-Р.

- Дуже захотілося ще й на конику поскакати: ЦОК-ЦОК-ЦОК.

- Потім пересіли на велосипеди: ДЗІНЬ-ДЗІНЬ-ДЗІНЬ.

3). Співаємо склади ті те та то ту

2. Робота над чистомовкою

Ям-ям-ям - важко взимку горобцям,

Ти-ти-ти - їм зерняток не знайти.

Ати-ати-ати - треба крихт їм накидати,

Ать-ать-ать - щоб їм під стріхою дрімать.

Допомога птахам взимку!!

3. Розчитування за таблицею 2

- Прочитайте склади зверху вниз.

- Прочитайте склади справа наліво.

- Прочитайте склади знизу вверх.

- Прочитайте склади зліва направо.

4. Гра «Зоряний час»

- Відшукайте і складіть слова, що заховались у слові вівчарики.

(вівчар. чари, рак, рік, віра, кричав, вів, рів, річ, річка, квач, крива, вік, кір……)

IІІ. Оголошення теми уроку

- Сьогодні ми звами продовжимо роботу над звуком [й] та буквою Йй.

Фізкультхвилинка

ІV. Робота за Букварем

1. Читання антонімів

- Прочитайте слова і назвіть спільну частину у всіх словах (ий)

- Продовжіть…

Холодний - … (гарячий)

Твердий - … (м’який)

Довгий – … (короткий)

2. Читання слів у стовпчиках з опорою на злиття йо

Йоржик – чуб на голові, що стирчить догори.

Майор – офіцерське звання в армії.

  • Читання слів луною за вчителем.

  • Гра «Ти – мені, я – тобі»

- Прочитайте слова у парах одне одному

- Прочитайте назву ліків; назву квітів

- Прочитайте прізвище, ім’я, назву населеного пункту.

- Прочитайте пари слів.

- Яка спільна частина в кожній парі слів?

  1. Читання тексу “ Птахи взимку” + бесіда

Динамічна пауза

4. Читання чистомовки з Щебетунчиком. Конкурс читачів чистомовок.

  1. читання тексту “ Надійка помічниця” + бесіда за прочитаним.

  2. Робота в зошиті

  • виконання звукового аналізу слів

  • знайди букву й та розмалюй їх.

VI. Підсумок уроку

  • Яку букву повторювали на сьогоднішньому уроці?

  • Який звук вона позначає? Охарактеризуйте його.

  • Які завдання найбільше сподобались на уроці?

понеділок, 14 грудня 2020 р.

Письмо малої букви й, буквосполучень із нею.

 

Тема. Письмо малої букви й, буквосполучень із нею. Підготовчі графічні вправи. Складання і записування слів.

Мета: вчити учнів писати малу рукописну букву й, склади і слова із нею; повторити написання друкованих і рукописних малих букв; вдосконалювати навички списування друкованих слів, речень; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати охайність, бажаннядотримуватись гігієнічних правил письма.

Хід уроку

І. Організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Знайди пару» (на дошці рукописні і друковані вивчені букви)

- З’єднайте лініями пари букв передайте естафету своєму однокласнику.

2. Гра «Відлуння»

- Я називатиму слова, а ваше завдання повторити останні склад.

Слова: каша, осінь, лебідь, карась, зима, сніг, краби, скеля, хутро.

3. Робота з віршем

- Послухайте вірш і скажіть, як звати юного риболова?

- Що він упіймав на вудку?

- Послухайте продовження цієї історії.

Йой, йой, йой!.. А хлоп’яне плаче,

Йосип йойкає. бо йорж Бо навчив його дідусь:

Уколов добряче. - Потерпи, козаче!

Хоч йому таки болить,

4. Робота за предметними малюнками.

- Назвіть малюнки. Розгляньте звукову схему. Доберіть слово до поданої схеми. (Рій)

- Який останній звук у цьому слові? Який це звук? Якою буквою він позначається?

ІІІ. Повідомлення теми уроку

- Сьогодні ми будемо вчитися писати малу рукописну букву й.

IV. Робота над новим матеріалом

1. Порівняння рукописної і друкованої букви й.

- Розгляньте рукописні і друковані букви й.

- З яких елементів вони складаються?

- Що в них спільного? Що відмінного?

2. Письмо рядкової букви й.

- Рядкова буква й складається з двох прямих похилих коротких паличок із заокругленням унизу й окремого заокруглення – невеличкої лінії, прогнутої вниз. Першу частину пишемо так як букву и. Вгорі над нею трохи вище від верхньої рядкової лінії пишемо зліва вправо невеличку лінію, прогнуту вниз. Пишемо під лічбу «різ-і, дів-і, три-і».

(Учні наводять зразки в зошиті, дописують рядок до кінця.)

Фізкультхвилинка.

3. Письмо буквосполучень

- Прочитайте буквосполучення.

- Наведіть приклади слів в яких ми можемо зустріти ці буквосполучення.

(Учні наводять зразки в зошиті, дописують рядки до кінця.)

4. Списування речень поданих друкованим шрифтом

- Відгадайте загадку.

Прокинувся – й відразу

До сонечка біжить,

Стрибає по камінчиках,

Хлюпоче і дзвенить. (Струмок)

  • Прочитайте перше речення.

  • Коли біжать струмки?

  • Який струмок побіг?

(списують речення в зошит, коментуючи)

Пальчикова гімнастика

- Відгадайте загадку.

Вусате, хвостате, ходить по хаті,

Пісеньки співає, мишенят лякає. (Кіт)

  • Прочитайте друге речення.

  • У кого жив кіт? Який він був?

  • Як напишемо слово Марійки? Чому?

(списують речення в зошит, коментуючи. звіряють із зразком написаним на дошці)

V. Підсумок уроку

- Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

- Які завдання найбільше сподобалися?

  • Які завдання викликали труднощі? Чи вдалося їх подолати? Завдяки чому?


понеділок, 7 грудня 2020 р.

Додавання і віднімання на основі складу числа 10

 

Тема. Додавання і віднімання на основі складу числа 10. Доповнення рівностей. Розпізнавання геометричних фігур

Мета. Ознайомити учнів із складом числа 10; закріпити знання усної нумерації чисел першого десятка, порівнювати числові вирази, розпізнавати геометричні фігури; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати старанність, любов до природи.

Обладнання: засоби ІКТ, картки, лінійка.

Хід уроку

  1. Організація класу

  2. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

* лічимо від 1 до 10та від 10 до 1

* Гра « Кордон» ( лічимо, н-д,від 3 до 7, від8 до 4 і т.д.)

2. Гра « 1 – 2 -3 сусіда числа назви» ( Показую картку з числом, учні називають сусідів)

3. Розв’язання веселих задач

Швидко їде Федя на велосипеді,

А за ним — ще 7 хлоп’ят.

Скільки хлопців їде в сад? (8)

Каже мати квочка:

«В мене 5 синочки

І чотири дочки».

Скільки ж діточок у квочки? (9)

У садок до годівниці

Прилетіли 2 синиці.

Потім — ще 4 птиці.

Скільки птиць на годівниці? (6)

4. Гра «Засели будиночок»

На дошці — будинок, в яких є пусті віконця. Діти повинні вставити відповідні картки з числами. Повторюємо склад числа 10.

5. Яке число пропущено.

На автобусі числа. Вставити пропущені.

6. Робота з монетами

- Назвіть зображені монети. (1коп., 1коп., 1коп., 2коп., 2коп., 5коп., 5коп., 10коп.).

- Які монети слід взяти, щоб отримати 10 копійок? (1коп., 1коп.,1коп, 2коп., 5коп.; 1коп., 2коп., 2коп., 5коп.; 5коп., 5коп; 10коп.).

(На дошці прикріплені зразки монеті учні за допомогою зразків утворюють варіанти складу 10)

IIІ. Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота зпідручником (с. 55)

  1. Розв’язання прикладів « ланцюжком»

  2. Гра « Встав знак»

  3. Логічне завдання « Скільки трикутників»

V. Фізкультхвилинка для пальчиків, очей.

4.Робота в зошитиі.

1. Каліграфічна хвилинка. Написання цифр 10.

2. Складання рівностей. ( З рівності на додавання скласти 2 рівності на віднімання)

3. Вимірюємо довжину відрізків.

3. Гра « Бджілки»

V. Підсумки уроку

- Склад якого числа повторювали?