вівторок, 15 грудня 2020 р.

Тема. Звук [й], позначення його буквами Йй. Читання складів і слів з ними. Читання оповідання «Дрізд і дятел» за Е. Шимом

 

Тема. Звук [й], позначення його буквами Йй. Читання складів і слів з ними. Читання оповідання «Дрізд і дятел» за Е. Шимом

Мета: ознайомити учнів із буквою Йй, її назвою та звуковим значенням; закріплювати у дітей розуміння звуко-буквених співвідношень в українській мові; розвивати артикуляційно-слухові відчуття, вміння розрізняти тверді і м’які приголосні звуки; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

І. Організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Мовленнєва розминка

1) Дихальні вправи

* пір’їнку здуємо * називаємо голосні на видиху а о у е и і

* понюхаємо конвалію * задування січки * маятник

2) Постановка мовного апарату «Щоб ротик був слухняним»

- Пропоную вам вирушити в подорож. Сядемо на пароплав і попливемо морем.

- Ось ми допливли до пристані і кажемо: УУУУУ;

- А тепер пересядемо на потяг і поїдемо: ЧУХ, ЧУХ, ЧУХ.

- Пересядемо на мотоцикл і поїдемо далі: Р-Р-Р-Р.

- Дуже захотілося ще й на конику поскакати: ЦОК-ЦОК-ЦОК.

- Потім пересіли на велосипеди: ДЗІНЬ-ДЗІНЬ-ДЗІНЬ.

3). Співаємо склади ті те та то ту

2. Робота над чистомовкою

Ям-ям-ям - важко взимку горобцям,

Ти-ти-ти - їм зерняток не знайти.

Ати-ати-ати - треба крихт їм накидати,

Ать-ать-ать - щоб їм під стріхою дрімать.

Допомога птахам взимку!!

3. Розчитування за таблицею 2

- Прочитайте склади зверху вниз.

- Прочитайте склади справа наліво.

- Прочитайте склади знизу вверх.

- Прочитайте склади зліва направо.

4. Гра «Зоряний час»

- Відшукайте і складіть слова, що заховались у слові вівчарики.

(вівчар. чари, рак, рік, віра, кричав, вів, рів, річ, річка, квач, крива, вік, кір……)

IІІ. Оголошення теми уроку

- Сьогодні ми звами продовжимо роботу над звуком [й] та буквою Йй.

Фізкультхвилинка

ІV. Робота за Букварем

1. Читання антонімів

- Прочитайте слова і назвіть спільну частину у всіх словах (ий)

- Продовжіть…

Холодний - … (гарячий)

Твердий - … (м’який)

Довгий – … (короткий)

2. Читання слів у стовпчиках з опорою на злиття йо

Йоржик – чуб на голові, що стирчить догори.

Майор – офіцерське звання в армії.

  • Читання слів луною за вчителем.

  • Гра «Ти – мені, я – тобі»

- Прочитайте слова у парах одне одному

- Прочитайте назву ліків; назву квітів

- Прочитайте прізвище, ім’я, назву населеного пункту.

- Прочитайте пари слів.

- Яка спільна частина в кожній парі слів?

  1. Читання тексу “ Птахи взимку” + бесіда

Динамічна пауза

4. Читання чистомовки з Щебетунчиком. Конкурс читачів чистомовок.

  1. читання тексту “ Надійка помічниця” + бесіда за прочитаним.

  2. Робота в зошиті

  • виконання звукового аналізу слів

  • знайди букву й та розмалюй їх.

VI. Підсумок уроку

  • Яку букву повторювали на сьогоднішньому уроці?

  • Який звук вона позначає? Охарактеризуйте його.

  • Які завдання найбільше сподобались на уроці?

Немає коментарів:

Дописати коментар