Тема. Письмо малої букви й, буквосполучень із нею. Підготовчі графічні вправи. Складання і записування слів.
Мета: вчити учнів писати малу рукописну букву й, склади і слова із нею; повторити написання друкованих і рукописних малих букв; вдосконалювати навички списування друкованих слів, речень; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати охайність, бажаннядотримуватись гігієнічних правил письма.
Хід уроку
І. Організаційний момент (перевірка готовності учнів до уроку)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Гра «Знайди пару» (на дошці рукописні і друковані вивчені букви)
- З’єднайте лініями пари букв передайте естафету своєму однокласнику.
2. Гра «Відлуння»
- Я називатиму слова, а ваше завдання повторити останні склад.
Слова: каша, осінь, лебідь, карась, зима, сніг, краби, скеля, хутро.
3. Робота з віршем
- Послухайте вірш і скажіть, як звати юного риболова?
- Що він упіймав на вудку?
- Послухайте продовження цієї історії.
Йой, йой, йой!.. А хлоп’яне плаче,
Йосип йойкає. бо йорж Бо навчив його дідусь:
Уколов добряче. - Потерпи, козаче!
Хоч йому таки болить,
4. Робота за предметними малюнками.
- Назвіть малюнки. Розгляньте звукову схему. Доберіть слово до поданої схеми. (Рій)
- Який останній звук у цьому слові? Який це звук? Якою буквою він позначається?
ІІІ. Повідомлення теми уроку
- Сьогодні ми будемо вчитися писати малу рукописну букву й.
IV. Робота над новим матеріалом
1. Порівняння рукописної і друкованої букви й.
- Розгляньте рукописні і друковані букви й.
- З яких елементів вони складаються?
- Що в них спільного? Що відмінного?
2. Письмо рядкової букви й.
- Рядкова буква й складається з двох прямих похилих коротких паличок із заокругленням унизу й окремого заокруглення – невеличкої лінії, прогнутої вниз. Першу частину пишемо так як букву и. Вгорі над нею трохи вище від верхньої рядкової лінії пишемо зліва вправо невеличку лінію, прогнуту вниз. Пишемо під лічбу «різ-і, дів-і, три-і».
(Учні наводять зразки в зошиті, дописують рядок до кінця.)
Фізкультхвилинка.
3. Письмо буквосполучень
- Прочитайте буквосполучення.
- Наведіть приклади слів в яких ми можемо зустріти ці буквосполучення.
(Учні наводять зразки в зошиті, дописують рядки до кінця.)
4. Списування речень поданих друкованим шрифтом
- Відгадайте загадку.
Прокинувся – й відразу
До сонечка біжить,
Стрибає по камінчиках,
Хлюпоче і дзвенить. (Струмок)
Прочитайте перше речення.
Коли біжать струмки?
Який струмок побіг?
(списують речення в зошит, коментуючи)
Пальчикова гімнастика
- Відгадайте загадку.
Вусате, хвостате, ходить по хаті,
Пісеньки співає, мишенят лякає. (Кіт)
Прочитайте друге речення.
У кого жив кіт? Який він був?
Як напишемо слово Марійки? Чому?
(списують речення в зошит, коментуючи. звіряють із зразком написаним на дошці)
V. Підсумок уроку
- Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
- Які завдання найбільше сподобалися?
Які завдання викликали труднощі? Чи вдалося їх подолати? Завдяки чому?
Немає коментарів:
Дописати коментар