Інтегрований урок
(англійська мова, основи здоров’я)
Тема: англійська мова: „Let’s cook together. Shopping”
основи здоров’я: „”
Тип уроку: систематизація знань, закріплення вмінь
Мета: - ознайомитися з лексичним матеріалом з теми „Їжа”.
практикувати учнів у говорінні з даної теми
поглиблювати навички роботи учнів з діалогом та виконанням творчих завдань
вчитися складати діалог про покупки в майбутньому часі
вчитися розповідати про одиниці вимірювання продуктів
вчити поняття злічувальні та незлічувальні іменники
скласти кошик корисних продуктів
розвивати навички узагальнювати інформацію, розвивати мислення, пам’ять та увагу
виховувати бажання спілкуватися англійською мовою та толерантне ставлення до думки іншого
Формувати в учнів знання про значення фруктів та овочів, як джерела вітамінів та мікроелементів,здорове харчування. Розвивати мовлення, пам’ять та увагу. Виховувати звичку здорового та правильного харчування.
Обладнання: підручник, зошит, пенал, щоденник, дошка, вирізки з паперу, картки з фруктами, овочами та кольорами, корисними продуктами.
Хід уроку
1 Організація класу
Good morning, pupils! I am glad to see you. Today we have got an unusual lesson. We combine the knowledge of English and Bases of Health. I wish you good luck!
So, are you ready for a lesson? – Yes, we are.
Have you got your books,… copybooks, pens… and daybooks? – Yes, we have.
- Сьогодні у нас дуже цікавий незвичайний урок – ми поєднуємо знання з англійської мови та основ здоров’я.
Налаштуйтесь на успіх. Повірте, що вам все під силу. Сьогодні урок проводитимуть два вчителя : я та вчитель англійської мови. Налаштуйтесь на успіх. Повірте, що вам все під силу.
2 Фонетична підготовка
Let’s read the sounds on your pieces of paper. Put your finger.
Пригадуйте, що звуки позначаються в квадратних дужках.
Well, listen to me and repeat: [i:], [i], [ai], [o:], [u:].
Thank you. Well done. Let’s read the words. Row №1… (1 учень повторює), row №2 … (2 учень повторює)...
[i:] – sweet, tea, meat, cheese
[i] – biscuits, tin, chips, pizza
[ai] – pie, slice, ice – cream, rice
[o:] – salt, water, borsch
[u:] – juice, food
3 Введення в іншомовне середовище
(Записую на дошці вірш „Bear and Bunny”, підкреслюю слова з теми, розвішую відповідні малюнки: money, carrots, honey, shop assistant і вирізаний напис Future Simple).
Look at the blackboard. Let’s read the poem.
Bear and Bunny
Have got much money.
They will go to the store
For carrots and honey.
When Bear and Bunny
Ask: „Give us carrots and honey!”
The shop assistant will say:
„Where is your money?”
How strange and funny
They really have money.
And that is how they will buy
The carrots and honey.
4.1 Метою наступного завдання є назвати виділені слова і поєднати їх у групи.
Money, carrots, honey=food, shop assistant=profession, will say, will buy, will go= Future Simple
5. Ми повернемось до цих груп слів.
Now, let’s check homework.
Well, tell me, please, what is your homework?
My h/w is to make a list of products for apple pie and pizza.
Thank you. There is group № 1 (pupils raise hands) and group № 2 (pupils raise hands).
Please, (a pupil from group №1) read your list of products:
„To make an apple pie I need apples, flour, eggs, milk and butter”.
Thank you. Super job.
Please, (a pupil from group №2) read your list:
„To make a pizza I need flour, eggs, milk, tomatoes, cheese, sausages and meat”.
Thank you. Well done.
Діти, як можна узагальнити ці назви продуктів? – (Показую на вирізки на дошці) Food.
Yes, correct.
6. Поступово ми наблизились до теми уроку і зараз ви назвете її самостійно.
(Вивішую вирізки на середню дошку).
Now, pupils, let’s look at the blackboard and name the topic of the lesson.
money food profession
? topic:
Future Simple
(Учень записує „Shopping”)
So, the topic of the lesson is „Shopping. Let’s cook together”.
The aim of the lesson is to collect a basket of useful products, to make up a dialogue about shopping, to study countable and uncountable nouns, to form words into groups.
Отже, темою уроку є „Покупки. Готуємо разом”.
Метою уроку є зібрати кошик корисних продуктів, складати діалог про покупки, вчити злічувальні та незлічувальні іменники, формувати слова в групи.
- З чого «готували» пиріг ? (Відповіді дітей).
- А що ми брали для приготування піцци?
- Чи корисні ці страва для здоров’я?
Тема основ здоров’я
Отже, тема нашого уроку сьогодні – їжа; корисна та шкідлива їжа. Правила здорового харчування.
Наша тема є цікавою, корисною для вас, бо вміння правильно харчуватися це як створювати власну комору здоров’я.
Let’s speak about countable and uncountable nouns.
Поговоримо про злічувальні та незлічувальні іменники.
Open your books, ex.4, p. 68.
Перші три рядки містять інформацію про злічувальні іменники - countable nouns.
Інші три рядки містять інформацію про незлічувальні іменники - uncountable nouns.
Let’s read about countable nouns. – products in the fridge.
(Читаємо перші три рядки).
Let’s read about uncountable nouns. – products in the fridge.
(Читаємо інші три рядки).
То в чому ж різниця між злічувальними та незлічувальними іменники?
So what’s the difference between countable and uncountable nouns?
(Діти пояснюють з огляду на речення).
Thank you. Exemplary.
Please, open your lists of products and make up sentences as they are in a book. Each group makes four sentences.
There are some apples in the fridge.
There is some flour in the fridge.
There are some eggs in the fridge.
There is some milk in the fridge.
There is some butter in the fridge.
There are some tomatoes in the fridge.
There is some cheese in the fridge.
There are some sausages in the fridge.
There is some meat in the fridge.
Thank you. Nice going.
1. На розвиток і ріст, і зір Впливають вітаміни, Що виростають в гарбузах, Морквині, горобині.
2. Це вітаміни групи А – Їх так ще називають. Ти ці продукти споживай, Здоров’я добре й гарне май.
3. Щоб зміцнилися кістки У дитинстві ранньому, більше кладіть у салати зелені звичайної.
4. Їжте часто ви лимони, Пийте чай з шипшини. Про С вітаміни.
5. Їж печінку і сирок, Масло, хліб, свинину. Рибу, гречку і жовток, Навіть картоплину.
6. Пам’ятай школярику: Знає хай дитина: Що в продуктах цих живуть В – вітаміни. 7. У риб’ячому жирі, Яйцях, молоці Д вітаміни Містяться оці.
|
Мінерали (Мікроелементи) – хімічні елементи, що містяться в рослинних і тваринних організмах у малих кількостях. Всі вони необхідні для життєдіяльності організму.
- Для чого потрібно їсти?
- Чому не можна обійтись без їжі?
- Що вона дає для життя?
- Які продукти харчування приносять найбільше користі нашому організму?
ВИСНОВОК: - Отже, щоб ви нормально зростали й розвивалися, організму потрібні різні продукти харчування. Продукти, які ви вживаєте, мають бути різноманітними.
Треба добре харчуватися, щоб бути здоровим, мати
енергію для навчання і відпочинку. Взагалі то усі продукти харчування умовно можна поділити на чотири групи їжі, яку ми вживаємо.
1. Він і чорний, він і білий,
І завжди він загорілий.
Як до столу ми йдемо,
То без нього не їмо. (Хліб)
- Перша група це: хлібобулочні вироби і крупи
2. Більше зелені весь час
Кидай до салатів,
Моркви, яблук, буряків,
Їж завжди багато.
- Друга група це: овочі і фрукти.
3. Молоко дає нам сир,
Вершки, масло і кефір.
Йогурт, ряжанку й сметану…
До вподоби воно всім -
Здоровішаємо з ним!
- Третя група це: молоко і молочні продукти
4. Пий, дитино, молоко,
Смачний чай з шипшини,
Їж ти рибу, масло, хліб,
Вироби з свинини.
Продукти різні споживай,
Здоров’я добре й гарне май.
- Четверта група: м'ясо, риба, яйця
7. Let’s have a rest. Two boys and two girls, please, go to the blackboard.
(Працюю з картками Валентини Іванівни – fruit, vegetables, names on the carton; мої картки – colours – з набору).
7.1 My favourite food is orange/green/red/pink(діти показують оранжевий/зелений/червоний/рожевий колір)
It’s very, very good (діти показують великий палець)
I like apricot/pear/apple/plum (діти показують малюнок абрикоса/груші/яблука/сливи)
Yum, yum, yum,
Yum, yum, yum (діти гладять животики).
7.2. Виходить інша четвірка (двоє хлопців, двоє дівчат).
My favourite food is orange/green/red/yellow (діти показують оранжевий/зелений/червоний/жовтий колір)
It’s very, very good (діти показують великий палець)
I like melon/cucumber/tomato/lemon (діти показують малюнок дині/огірка/помідора/лимону)
Yum, yum, yum,
Yum, yum, yum (діти гладять животики).
7.3 Я розвішую на дошці написи назв фруктів і овочів (вразброс):
lemon
cucumber
tomato
apricot
pear
apple
plum
Діти беруть малюнки овочів і фруктів і кріплять на дошку біля відповідних назв.
7.4.Я перелічую назви фруктів і запитую як можна їх назвати одним словом – Fruit.
Потім навпаки, прошу назвати усі фрукти.
Я перелічую назви овочів і запитую як можна їх назвати одним словом – Vegetables.
Потім навпаки, прошу назвати усі овочі.
Я записую ці назви на дошці (fruit, vegetables).
8. Speaking. Making up a dialogue.
Tell me, please, what is missing? We spoke about countable and uncountable nouns, lists of products… What else?
Yes, it is Future Simple – часова форма майбутнього часу
Well done.
Let’s read a dialogue and find Future Simple (читають двоє по ролях).
Solomia
- I shall have my birthday on Saturday!
Sophia
- Really? Will you make a pie?
Solomia
- Yes, I shall. I shall make an apple pie. Can you help me?
Sophia
- Of course. What shall I do?
Solomia
- Please, come tomorrow and we shall see.
…
- Well, there is some butter, there are some apples, there is some flour. I need some eggs. Will you go shopping?
Sophia
Yes, I shall.
Thank you. Good job.
Please, try to guess Future Simple and let’s underline it in the dialogue.
Now, let’s name Future Simple from the dialogue.
Діти називають: shall have, will you make, I shall make, shall I do, we shall see, will you go, I shall.
Thank you. Exemplary.
А тепер давайте спробуємо пояснити утворення Future Simple – часової форми майбутнього часу.
Діти пояснюють: для утворення майбутнього часу є два допоміжних слова - shall і will; після них ставиться дієслово.
Соломія та Софія пекли пиріг. Чи корисний він букв.
А щоб дізнатися про вітамінну користь, чи корисні ті чи інші продукти, ми вам даруємо таблицю « Користь їжі»
Робота за таблицею.
Давайте спробуємо скласти поради правильного харчування (думки учнів записую на лстку) Підсумовуємо.
Згадати національні страви: борщ, каші, сирники, голубці.
2 «тонких» - Звідки люди одержують мінерали та вітаміни?
Чи буде працювати організм людини правильно, якщо не вживати овочі?
2 «товстих»- Дайте пояснення, чому людині слід вживати овочі та фрукти?
Поміркуйте, що буде, якщо овочі зникнуть зі столу людини?
9. Підсумок.
- як утворюється Future Simple – майбутній час?
- Let’s collect a basket of useful products.
(Приношу з дому декілька продуктів і кошик).
Приношу також фото фруктів і овочів з набору.
10. H/w: 1) make up a dialogue for a pizza (orally) – за зразком
2) make up a shopping list for vegetable soup (in written form) – з одиницями вимірювання.
Немає коментарів:
Дописати коментар