субота, 10 квітня 2021 р.

ЯДС Сторінка дослідника ( дистанційне навчання)

 

Тема. Сторінка дослідника. Лупа. Термометр

Мета: знайомити учнів із поняттям «сніжинка»; з приладами та пристроями для проведення найпростіших дослідів; учити проводити дослід і спостереження з метою визначення ознак предмета ; закріплювати знання та використання терміну «прилад»; розвивати спостережливість і увагу; виховувати любов до природи, бажання бути природі другом, досліджувати її явища.

Хід уроку

  1. Організаційний момент. Повторення правил поведінки в класі онлайн.

  2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку

Зірка сніжно – біла

На рукав мені злетіла,

Поки ніс її сюди,

Стала краплею води. (Сніжинка)

- Чому ви вважаєте, що це сніжинка?
- На що схожа сніжинка?

- Що нагадують сніжинки?

  • Як ви думаєте із чого зроблена сніжинка? (З води).

2. Перешляд відео “ Як утворюється сніжинка”

https://www.youtube.com/watch?v=82aHkaZe63I

  1. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з підручником

Читання тексту на с. 6 учителем

Спільне опрацювання етапів проведення досліду «Розглядаю сніжинку» на екрані.

Обговорення припущень:

  • Чи буде сніжинка танути, якщо її спіймати на долоню? Чому?

  • А на папері? Як ви думаєте, на папері якого кольору краще видно сніжинку?

1.Бесіда

- Снігопад. Кому з вас не хотілося відразу ж вибігти на вулицю, коли ви побачили білий лапатий сніг, що повільно падав на землю.

Кружляють сніжинки у повітрі, одна красивіша за іншу.

  • Зверніть увагу на те, які вони гарні. Полічить , скільки промінців має сніжинка.

Перегляд відео “ Макро фото сніжинок”

https://www.youtube.com/watch?v=1aa2GVK5UtE

  • Чи побачили ви однакові сніжинки?

У лупу можна побачити, що кожний крижаний кристалик має власну форму, відмінну від інших. Сніжинки ніколи не повторюють одна одну. Але всі мають спільну рису-шість промінчиків.

3.Постановка проблемного запитання

Діти, а якого кольору буває сніг?

- Звичайно, здається, що на світі нема нічого білішого за сніг. Адже коли хочуть підкреслити бездоганну чистоту білого кольору, його завжди порівнюють зі снігом: білосніжний лебідь, білосніжне вбрання і т.д.

Фізкультхвилинка

4.Ознайомлення з термометром, лупою за допомого відео.

https://www.youtube.com/watch?v=Vhou9ZlvIoY

https://www.youtube.com/watch?v=6VlknESwHyw

Фізкультхвилинка . Підсумок уроку.

- Що нового для себе ви відкрили на уроці?

- Чи були у вас труднощі?

- Що сподобалось найбільше?

На цьому урок завершено

Немає коментарів:

Дописати коментар