субота, 10 квітня 2021 р.

Вивчення букви г ( читання, письмо)

 

Тема. Звук [г]. Мала буква г. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами

Мета.ознайомити учнів з друкованою малою буквою г; навчити друкувати її; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; формувати компетентності спілкування державною мовою, соціальну, громадянську, природничу та інформаційна компетентності; виховувати спостережливість, інтерес до явищ природи.



Хід уроку

І. Організація класу.

  1. Перевірка готовності до уроку.

  2. Емоційне налаштування на урок

Люблю я свій розум, увагу і пам'ять.

Працює мій мозок і вчусь я старанно.

Сприймаю все нове і мислю логічно,

Усі завдання здійсню практично.

ІІ. Вправи для мовного апарату

  1. Вправи для язичка

  2. Тренажер для читання “ Кульки для ялинки”

    https://www.youtube.com/watch?v=heMs_aIvCL4

    Переглдядаючи відео, читає склади.

    ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

    1. Робота за сторінкою букваря (с. 6)

Бесіда за малюнком

Погляньте на малюнок. Яка буква зображена?

Що роблять букви на малюнку?

Навіщо нам потрібна голка?

Як називається частина голки, крізь яку засилено нитку?

Де ви ще зустрічали поняття «голки»? (Ялина.)

Чим відрізняються ці дві букви?

Цікаві відомості про голку

    Людина вигадала голку так давно, що ми навіть не можемо сказати, коли саме це сталося, але відомо достеменно, що було це задовго до винайдення металу. Спершу її виготовляли з риб'ячих кісток, проколюючи дірку в тупому кінці кістки. Знайдені давні голки були виготовлені з кісток птахів, колючок дерев та кущів, слонової кістки, бронзи або рогу. Добре оброблені голки з риб'ячих і пташиних кісток було знайдено поміж предметів кам'яного віку. Такими голками первісна людина шила собі одяг зі шкіри тварин. Нам відомо, що перші голки виготовляли з кістки. Упродовж тисячоліть кістяні голки з вушками використовували розвиненіші народи. У давньоєгипетських руїнах було виявлено навіть голки з каменю. Римлянам були відомі бронзові й залізні голки.

·    Риба-голка — мешканець прибережних районів Чорного та Азовського морів. Полюбляє ділянки з солонуватою водою, проникає в прісні водойми. Риба завдовжки до 20 см. Живиться зоопланктоном. Кілька десятків ікринок відкладається у виводкову сумку на череві самця.

  1. Артикуляційна вправа. Розучування вірша

    Га-га-га та Ге-ге-ге…
    Це напевне буква Г?
    Гуска голку бере

    вишиває букву “ ге”

  2. Повідомлення теми уроку

  • На письмі звук [г] позначається буквою «ге». Сьогодні на уроці ми будемо вчитися вимовляти звук [г]. читати склади, слова з буквою “ге”

    4. Перегляд відео https://www.youtube.com/watchv=dYkPeP7qTAw

    Діти переглядаютьвіде і вимовляють слова із звуком г.

    Динамічна пауза + вправи для очей

5. Читання складів, слів (с.6)

6. Робота над текстом. (7)

Читають учні ланцюжком ( по одному реченні). + вправи для очей.

7.Бесіда за текстом.

Чи розумієте ви значення слів: блискавка, грім, град, гроза, злива?

Про що йдеться у тексті?

Як ви уявляєте грозу?

Чи зрозумілі вам такі вислови: прорізала блискавка, стрибав білий град, гроза довго не вгавала, небо просвітліло, заграла різними барвами райдуга?

  • Придумайте заголовок до цього тексту.

    8. Робота в зошиті:

  • виконати звуковий аналіз слів: гуси, гілка, гнів, сніг

  • намалювати та оживити букву Г

    ІV. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Яку букву вивчали на уроці? Які звуки вона позначає?












Тема.Написання малої букви г, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

Мета. Вчити писати рядкову букву ", правильно з'єднувати її з іншими літерами; розвивати мовлення учнів; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів.

Зміст уроку

I. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку.

II. Актуалізація знань.

1. Повторення вивченого про звук г], букву "г" (ге).

https://www.youtube.com/watch?v=oMIRZiBmoU8

Переглядаємо відео, називаємо слова, де чуємо звук Г. Підібрати свої слова.

  1. Робота за малюнком у зошиті (с. 7).

    3. написання елементу букви г.

Вправи для очей та пальчиків

ІIІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Порівняння друкованої і рукописної літер (Г, г).

2. Написання рядкової букви "г".

На що схожа літера "г"? (На гачок.)

  • Цей елемент вам уже знайомий. Буква "г" це пряма похила паличка із заокругленням угорі й унизу. Пишемо під лічбу "і-раз-і".

    https://www.youtube.com/watch?v=oMIRZiBmoU8

  • Зверніть увагу на правильність написання малої букви г.

Діти обводять букви, подані пунктиром, тоді самостійно дописують рядок.

3. Написання складів з буквою "г" з коментарем, вказуючи види зєднання.

IV. Динамічна пауза + вправи для очей та пальчиків.

V. Продовження роботи в зошиті.

  1. Написання слів гірка та сніг ( з коментарем)

  2. Списати речення писаними буквами.

  3. Вправа “ Путанка”

    - Букви розсипалися. Уважно подивіться і спробуйте скласти і записати утворене слово.

  4. С.р.

    - Самостійно спишіть речення, які написанні писаними буквами. Давайте спершу прочитаємо їх.

    1. Підсумок уроку.


Немає коментарів:

Дописати коментар