субота, 27 березня 2021 р.

Звук [ж]. Мала буква ж. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами

 

Тема. Звук [ж]. Мала буква ж. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами

Мета:ознайомити учнів з друкованою малою буквою ж; навчити друкувати її; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати спостережливість, інтерес до живої природи.

ХІД УРОКУ


І. Організаційний момент.

ІІ. Артикуляційні вправи

  1. Вправи для язичка, губ:

- вправа « задуваємо свчку» - подорож “ на поїзді, мотоциклі, на велосипеді”

  • вправа «коник» - вправа « маятник»

  1. Повторуння вивчених літер

https://www.youtube.com/watch?v=8bQpq7VcdEE

3) Тренажер з читання

https://www.youtube.com/watch?v=HqF9y3mdjUo

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • На цьому уроці ми будемо досліджувати звук(ж), ви дізнаєтеся якою буквою його позначають, ми будемо розвивати ваші вміння виділяти у словах звук «ж», навчимося читати склади, слова, речення з цією буквою.

ІV. Підготовчі вправи.

1. Знайомство з буквою ж.

  • Подивіться на літеру «же».

( Демонструю на екрані ноутбука)

- Що вам нагадує буква Ж? (Відповіді дітей).

Буква «Ж» - неначе жук,
Що потрапив нам до рук.
Хоч листочків «Ж» не їсть,
Та кінцівок має шість.

  1. Гра “ Склади пазли”

Складаємо пазли із картинок-слів з буквою ж. Вимовляємо чітко звук ж.

https://www.youtube.com/watch?v=s3-qcDAZJ6A

  • Який звук ми чули на початку слів?

  • Якою буквою його позначаємо на письмі?

Давайте вимовимо усі разом звук (ж).
- Які перешкоди виникають при вимові звука (ж)? (Язик і зуби.)
Звук утворюється за участю передньої частини спинки язика. Між язичком та зубами утворюється вузька щілина, об краї якої треться видихуване повітря. Це шиплячий твердий звук. Ніколи не буває м’яким, лише перед звуком (і) може

Динамічна пауза + вправи для очей

V.Закріплення вивченого матеріалу. Робота за Букварем. ( с.14).

1.Бесіда за малюнком.

 Демонструю на екрані.

- Хто полюбляє їсти жучків? (Птахи)

- Які птахи прилетіли до нас? (Журавлі)

- Прокоментуйте звуковий аналіз слова «журавлі»

- Що ви знаєте про цих птахів?( перелітні птахи)

2.Хвилинка-цікавинка

Журавлі — одні з найшанованіших у народі птахів. Характерний вигляд, цікава поведінка та гучний голос здавна привертали увагу людей. «Журавлями» називають споруди над криницями.
Журавлі мають довгу шию, довгі ноги та короткий хвіст. Пари утворюють на все життя. Гніздяться на землі, на сухих місцях серед болота. Перелітні птахи: зимують у Північній Африці, Західній та Південній Азії. Їжа журавлів різноманітна. Вони харчуються в основному великими комахами, жабами, дрібною рибою, мишоподібними гризунами, поїдають пташенят і яйця горобиних птахів, насіння злакових культур та ягоди.

3.Гра «Що робить?»

- Що робить буква «ж» на кожному малюнку?

- На якому місці буква «же» в словах?

4.Завдання від Читалочки.

  1. читання складів з ж

  2. читання колонок слів з ж


Динамічна пауза + вправи для очей

5. Робота з текстом «Букваря» (с.15)

а) Словникова робота.

Читання колонок слів «луною» за вчителем.

ожина (ягоди) господар( хазяїн, власник)

жадібний ( скупий) відтоді ( з того часу,з цієї пори)

запанували (настали) злагода (мирні, дружні стосунки)

-Які слова вам не зрозумілі?


б)Бесіда про прочитане.

- Де відбувалися події? (у саду)

- Хто вважав себе господарем саду? ( вуж)

- Яким був вуж? ( жадібним)

- Що запропонувала жабка?

- В яку гру грали тварини? (жмурки) - Яку добру справу зробила дружба?

Вправа для очей та пальчиків рук

VІ. Підсумок уроку.

  • Який звук ми сьогодні досліджували?

  • Якою буквою він позначається?

  • Що цікавого дізналися?

Немає коментарів:

Дописати коментар