понеділок, 2 січня 2017 р.

Вправи на закріплення таблиці множення на 5

Тема. Вправи на закріплення таблиці множення на 5.
Мета. Повторити таблицю множення числа 5, вдосконалювати обчислювальні навички. Розвивати уважність, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки,математичне мовлення,  розвивати навички самостійної роботи. Виховувати любов до птахів, бажання допомогти взимку птахам, взаємодопомогу.
Обладнання: пазли, карточки із птахами, малюнки шишок, ягоди калини, крихти хліба (малюнки); картки для самостійної роботи, для парної роботи.
                                                                        Хід уроку
І. Організаційна частина.
- Яка зараз пора року?
- Назвіть зимові місяці?
- Лютий – останній місяць зими.
Снігопад  вкриває  килимом поля,
 І весни чекає  матінка – земля.
Та нелегко пташкам розшукать зерна.
Хто їм допоможе як не ти й не я?
-          У пошуках їжі пташки наближаються до людських осель. І до нашого казкового віконечка злетілися птахи. Вони знають, що в цьому класі навчаються діти з добрим серцем і завжди допоможуть їм у біді.
- Діти, як називаються птахи, які не відлітають у теплі краї?
- Що цим птахам найстрашніше взимку?
- Як ви допомагаєте птахам взимку?
- Пернаті вдячні за допомогу і прилетіли подякувати вам, але й заодно перевірити, як ви вмієте швидко мислити, безпомилково робити обчислення, вибирати правильні дії.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення нового матеріалу.
1.       Усні обчислення.
1). Гра «Пазли»
- Ви любите гратися в різні ігри. Зараз ми пограємо у гру, яка називається «пазли». Склавши їх правильно, ми отримаємо малюнок. Отож, почнемо працювати.
 4*9+4=40                      100-50-20=30                       2*5*5=50                           4*2*4=32                               4*4+4=20
32:4*3=24                      24+6+36=66                          3*3*3=27                           85-5-70=10
















-          Що ми отримали, складаючи пазли?
-          Правильно. Це – годівничка. А для чого нам годівничка?
-           До нашої годівнички завітала пташка, яка своїх пташенят виводить взимку, бо в цей період для них багато їжі. А їжа для пташенят – насіння ялинкових і соснових шишок. Це темно – червоні птахи з темними крилами. Дзьоб у тих птахів великий. Верхня частина його загнута вниз, а нижня – угору. Який це птах?
2). Гра «Ланцюжок шишкаря
 Ланцюжки прикладів написані на таблиці. Три учні біля дошки обчислюють ланцюжок, а решта рахує 5 до 50.
5*5                                   5*6                                     5*7
+2                                      +6                                       +5
:3                                       :4                                        :4
3). Гра «Полічи 5 до 50».
-  Шишкар просить, поки учні обчислюють ланцюжки,  щоб ви полічили шишки на ялинці. Але не просто, а 5 до 50.
-  Ви показали своє вміння гарно, правильно швидко рахувати.  Оскільки пташка-шишкар полюбляє їсти шишки, ми залишимо на нашій годівничці обід для нього. (Прикріплюю зображення шишки)
ІІІ. Повідомлення теми і завдання уроку.
- Хто ж це присів на нашу годівничку?
- Так, правильно. До нас завітав червоний снігур. У розпалі зими серед засніженого гілля дерев яскравіють червоногруді, з чорними капелюшками кругленькі птахи. Це — снігурі, які, шукаючи корм, прилетіли до нас з хвойних лісів далекої Півночі. За народними прикметами, поява снігурів поблизу людських осель віщує снігопади — звідси й назва птахів. Колись люди утримували снігурів, як і інших співочих птахів, у клітках. Снігур - талановитий імітатор, він дуже легко вивчає мелодії, які йому насвистує власник. Снігур від імені усіх птахів приніс послання – сьогодні на уроці ви маєте повторити таблицю множення 5, розв’язати цікаві задачі, показати своє вміння гарно писати та працювати на уроці.
IV. Систематизація знань учнів.
1.       Гра «Грона калини»
- Снігур – витівник любить жартувати й вирішив таблицю цікавим методом повторити – правильну відповідь даєте – ягідку отримуєте. А в кінці, як результат вийде смакота для маленьких пташенят - снігурят. Отож, почнемо, свої знання покажемо. (показую приклади на ягоді калани, обчислюючи приклади, складаємо гроно калини).

 - Чим полюбляє ласувати снігур? Щоб він прилетів ще до нашої годівнички, ми залишимо йому смачне гроно калини. (прикріплюю).
2.Каліграфічна хвилинка.
-  В народі кажуть,  всі, хто полюбується цієї птахом хоч день, буде щасливий, буде щастити у справах весь рік. Ми подивилися на снігура і тепер наші цифри, які ми будемо писати, будуть такими ж гарними, як ці птахи,  цілий навчальний рік .
Ось свій зошит відкриваю
 Так, як вчили покладу
Сяду рівно, не зігнуся,
За роботу я візьмуся.
-          Ми сьогодні повторимо написання цифри 5. (демонструю)
-          Запишемо, числа із 5.      15  25  35  45  50
-          Яке число зайве? Чому?
-          А решта чисел – парні чи непарні? Назвіть будь-яке парне число.
-          У птахів ще існує така особливість, яку не завадило б придбати людям: якщо одна пташка із зграї снігурів потрапляє в пастку, то всі інші поспішають їй на допомогу. Це вияв міцної дружби, взаємодопомоги. Ми маємо брати приклад із цих птахів – завжди бути дружними, надавати один-одному допомогу та підтримку в будь-якій ситуації.
3.       Гра «Крихти знань».
-          А ось маленька пташечка, яка завжди живе біля оселі людей. (прикріплюю малюнок).
-          Хто це? Правильно. Це – снігур. А що любить їсти горобчик? Зараз ми зберемо для нього іжу у нашу годівничку, погравши у гру «Крихти хліба». (за кожну відповідь прикріплюю «крихту» у годівницю).
Додавання однакових доданків називається…( множенням).
Числа, які множать, називають…(множниками).
Число, яке дістають при множенні, називають…( добутком).
Числа при діленні називаються ….(ділене, дільник, часта).
Що знайти невідомий множник, потрібно …(добуток поділити на один із множників).
Що зменшити число в 3 рази, потрібно.. (число поділити на 3).
-          Горобчики полюбляють крихти хліба, тому ми їх залишимо на годівничці.
V. Розвиток математичних знань учнів.
       1.  Робота над числовими виразами.
З учителем (слабші учні).                                                   
5*4+24                   (56-49)*4                     5*6-20                           67-5*3
Самостійно – на картках ( сильніші учні).
1 варіант
2*2*5=20      (35-20):3=5                      80-5*а, якщо а=5     (80-5*5=55)
2 варіант
 3*3*5=30    (100-64):4=9                         90-5*а, якщо а=7      (90-5*7=55)
VI. Динамічна пауза.
За партами ми довго сиділи,
Про птахів ми говорили.
А тепер ми піднялися,
До сонечка потяглися.
Крилами помахали,
Над подвірям покружляли,
На гілочку присіли,
Підстрибнули, полетіли
І за парти тихо сіли.
2.       Розв’язування задачі №669.
-          Прочитайте задачу разом.
-          Про що йде мова в задачі?
-          Скільки окунів спіймав рибалка?
-          А що відомо про йоржів?
-          Що потрібно дізнатися в задачі?
-          Давайте складемо скорочений запис до задачі.
-          Що потрібно мати, щоб дати відповідь на питання?
-          Що відомо? Що невідомо?
-          Як дізнатися, скільки йоржів спіймав рибалка?
-          А як ми можемо знайти всю рибу? 
-   А ось і дятел завітав до нас на урок.
-   Як називають дятла?  Так, його називають лікарем лісу, бо він знищує величезну кількість комах – шкідників. Ви зараз частково будете виконувати роботу дятла –  «лікувати приклади»  – будете доберати  потрібні числа.
- Розгляньте завдання №668. Давайте усно «полікуємо» приклади.
- На дошці записані приклади, де відсутні числа. Спробуйте самостійно знайти потрібні числа.
5*..=20                     5*..=45                       5*..=30                             5*..=10
VII. Підсумок уроку.
-  З якими птахами ви зустрілися на уроці?
- Які завдання виконували на уроці? Чи ми виконали усі завдання, які поставили на уроці?
- Птахи  -    окраса природи. Вони прикрашають і оживляють її. У світі  налічується 10 000 видів пташок. У лісі, на луках, у парку, саду, біля житла  -  скрізь вони привертають нашу увагу. Ми спостерігаємо   за ними,  як у пошуках  їжі стрибають по землі, милуємося польотом, захоплюємося їхнім співом. Не можемо уявити собі лісу без співу пташиного, чарує нас пісня солов'я і жайворонка.  Усі вони вдячні вам за гарну роботу та мають надію, що ви будете допомагати їм на протязі усієї зими, а навесні вони подарують свій прекрасний світ. Життя і поведінку птахів вивчає наука орнітологія.
- Вдома ви виконаєте завдання 673 – за таблицею складіть приклади і обчисліть їх, задачу – 672 –розв’яжете задачу.
- На прощання птахи хочуть сказати вам слова. Розшифруйте їх. Робота в парі.
А     Б     В     Г      Ґ      Д      Е      Є      Ж       З       И                                          9+8=17     м               
1    2      3      4      5       6     7      8       9       10      11                                             10+9=19      о
І      Ї           Й      К      Л      М      Н       О      П      Р      С                                2*8=16         л
12   13     14     15     16     17     18      19      20     21     22                                20-1=19        о
Т      У     Ф      Х       Ц     Ч      Ш      Щ      Ь     Ю      Я                                 3*2=6          д
23   24  25     26      27     28     29   30     31     32     33                                             3*9=27    ц
                                                                                                                             4*3=12           і
Всі ми добре потрудились  і хорошому навчились.

То ж давайте скажем всі: "Ой, які ми молодці!"

Немає коментарів:

Дописати коментар